T shape Stainless Steel Range Hood GCHT-600/750/900T
group name
Stainless Steel Range Hoods
Min Order
1000 piece
brand name
Greaidea Gas Hobs & Gas Water Heaters Manufacturer
model
GCHT-600/750/900T
Nearest port for product export
NANSHA, LELIU, SHEKOU, YANTIAN
Delivery clauses under the trade mode
FOB, CFR, CIF, EXW
Acceptable payment methods
T/T, L/C
update time
Thu, 14 May 2026 04:43:01 GMT
Paramtents
  • - Efficient powerful airflow Remove cooking fumes & harmful substances
  • - Ultra quiet motor Core noise reduction technology,no interruption
  • - Suitable for dishwasher Just put the filter in the dishwasher, save time
  • - Gesture sensing Waved the hand, turn on & adjust the wind speed
Packging & Delivery
  • 68cm x41cm x22cm
  • Min Order1000 piece
Briefing
Detailed
Greaidea's T shape stainless steel range hood
Width
600mm width
(750mm & 900mm width optional available)
Appearance
T-type hood, front strip (tempered glass) touch screen, motion sensor
Structure
5 layer aluminium grease fliter,dish washer safe touch control
Function
3 speeds, air flow: 750 m³/h
LED & Montor
LED light: 2 *2W,
Motor:1 *195w/1.8m smoke pipe
Optional
Activated carbon fliter optional
Packing Size
660*430*420mm